• Edukacja
  • Rozwój
  • Nauka

“(...) To tylko dzieło czegoś jest warte,
z którego człowiek może się poprawić i mądrości nauczyć (...)” Adam Mickiewicz

 

Projekt "BIBLIONCZEST"

Modernizacja Biblioteki Głównej Politechniki Częstochowskiej
Projekt nr 701200-375
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego
Umowa nr Z/2.24/I/1.3.1/146/04/U/375/08
logo-pcz.gif   flaga-ue.pnglogo-zporr.png
Szczegóły projektu: biblionczest.doc (3.01 MB)

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów stacjonarnych w roku akademickim 2015/2016 odbywa się w Bibliotece Głównej, Al. Armii Krajowej 36 II piętro pok. 309. Dodatkowych informacji udzielają: Urszula Knop e-mail: uknop@bg.pcz.pl tel. 34 32 50 958, Alicja Paruzel e-mail: aparuzel@bg.pcz.pl tel. 34 32 50 958.Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej

 

OGŁOSZENIE

W dniach 1-31.10.2015 r. Biblioteka Główna zaprasza do testowania obszernej pełnotekstowej bazy Applied Science & Technology Source.

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszmy na prezentację oprogramowania Notoria Stock Ground, która odbędzie się w Bibliotece Głównej Politechniki Częstochowskiej, w Czytelni Zbiorów Specjalnych - II piętro pokój 309, w dniu 7 października 2015 r. o godz. 13.00.

Szczegóły w załączniku

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że dnia 06.10.2015 (Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016) Biblioteka Główna i Biblioteki Wydziałowe będą czynne od godz. 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-2.10.2015 Biblioteka Główna i Biblioteki Wydziałowe czynne będą w godz. 9.00 – 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że opublikowane zostało sprostowanie błędów w wykazie czasopism naukowych, stanowiącym załącznik do komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia  31.12.2014 roku w sprawie wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikacje w tych czasopismach. Obwieszczenie

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych niezależnych od nas nie działają skrzynki pocztowe pod adresami: boin@matinf.pcz.pl i binfo@matinf.pcz.pl.

Konrespondencję prosimy kierować na adres oin@bg.pcz.pl

OGŁOSZENIE

Biblioteka Główna zaprasza do korzystania z publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Każdy użytkownik po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ w pierwszej kolejności musi zarejestrować się (adres e-mail, hasło), uzyskując w ten sposób dostęp do książek w ibuku.

Wiedza on-line

Politechnika Częstochowska bierze udział w programie Związku Banków Polskich pt. "Wiedza on-line". ZBP bezpłatnie udostępnia wszystkim studentom i nauczycielom akademickim elektroniczne wersje wiodących pism fachowych.

  • Miesięcznik Finansowy BANK"
  • "Europejski Doradca Samorządowy"
  • "Nowoczesny Bank Spółdzielczy"
  • "Finansowanie Nieruchomości"
  • "Kurier Finansowy"

OGŁOSZENIE

Zapraszamy do korzystania z publikacji "Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce", wydanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rzecz upowszechniania dobrych praktyk akademickich i promowania najwyższych standardów w działalności naukowej.  Wydawnictwa są dostępne na stronie internetowej ministerstwa www.nauka.gov.pl, a wersja drukowana znajduje się w zbiorach Biblioteki Głównej.

Pages